close
تبلیغات در اینترنت
زندكي نامه ییپ من
اینتر وب | قالب وبلاگ, ابزار حرفه ای, آموزش وب نویسی

زندكي نامه ییپ من

زندكي نامه ییپ من (وینگ چون و سیفو یپ من),وینگ چون و سیفو یپ من,سیفو یپ من,سیفو,یپ من,ايپ من,زندكي نامه ايپ من,زندكي نامه ايپ,استاد لی یونگ بیک,دنياي رزم,جی چانگ سو,Ng Cung So,آی پی چون,jiu wan and yip bo and ching and ho luen and ip ching and ip man and ip-chun,بروس لی و سیفو یپ من,بروس لی و ایپ من,بروس لی و یپ من,زندكي نامه ایپ من,زندكي نامه ییپ من,بیوگرافی ییپ من,

یپ من اولین استاد (سی‌فو) هنرهای رزمی بود که وینگ‌چون کونگ‌فو را به طور عمومی آموزش داد   وینگ چون و سیفو یپ من   وینگ چون یک ورزش رزمی چینیست و برای اولین بار توسط استاد ییپ من از چین خارج شد. استاد ییپ من پس از حملهٔ ژاپن به چین، در سال 1949 از شهر خود فوشان به هنگ کنگ سفر کرد و اولین باشگاه وینگ چون رو در آنجا دایر کرد. درواقع اولین و تنها فدراسیون و سازمان وینگ چون متعلق به استاد ییپ من بود. وی این سبک را از حالت کلاسیک به شکل امروزی دست بندی کرد. پس از مرگ استاد ییپ…

زندكي نامه ییپ من


یپ من اولین استاد (سی‌فو) هنرهای رزمی بود که وینگ‌چون کونگ‌فو را به طور عمومی آموزش داد


http://rozup.ir/up/vsdl/0/00000/633wing_chun1.jpg

 

وینگ چون و سیفو یپ من

 

وینگ چون یک ورزش رزمی چینیست و برای اولین بار توسط استاد ییپ من از چین خارج شد. استاد ییپ من پس از حملهٔ ژاپن به چین، در سال 1949 از شهر خود فوشان به هنگ کنگ سفر کرد و اولین باشگاه وینگ چون رو در آنجا دایر کرد. درواقع اولین و تنها فدراسیون و سازمان وینگ چون متعلق به استاد ییپ من بود. وی این سبک را از حالت کلاسیک به شکل امروزی دست بندی کرد.


http://rozup.ir/up/vsdl/0/00000/wing-ch3.jpg

پس از مرگ استاد ییپ من شاگردهای ایشان از جمله دو فرزندش ییپ چون و ییپ چینگ و برخی‌ از شاگردانش مانند جیم فونگ، لوک ییو، ویلیام چونگ ، لئونگ شنگ، ولو من کم، چیو یان، لی‌ وینگ و ییپ بو چینگ هر کدام یک سازمان یا فدراسیون در کشورهای مختلف جهان تشکیل دادند و ادامه به تدریس وینگ چون به شاگردان جدید کردند. یکی‌ از معروفترین آنها لئونگ تینگ بود که شاگرد لئونگ شنگ، شاگرد ییپ من، بوده و مؤسس سازمان بین المللی وینگ چون (WT) است. این سازمان به علت داشتن شاگردانی همچو کیت کرنشپشت و امین بزتپ به شهرت زیادی رسید. این سازمان در بیش از ۶۰ کشور دنیا شعبه داشته و طرفداران بسیاری در دنیای غرب دارد. امروزه بیش از ۲۰۰۰ مدرسه وینگ چون تنها در اروپا وجود دارد، که بیشتر آنها در کشور آلمان و همسایگانش می‌باشد. با بیش از ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ هنرجو در سرتاسر دنیا، این سازمان یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های هنرهای رزمی می‌باشد. سازمان این رشد و ترقی را اساساً مدیون شاگرد ارشد آلمانی لئونگ تینگ، یعنی کیت کرنشپشت می‌باشد. سازمان اروپایی وینگ چون در قصر لانگنزل در کشور آلمان واقع شده‌است که بطور تمام وقت و بیش از ۶ ساعت در روز، وینگ چون را به هنرجویان علاقه‌مند آموزش می‌دهد.


http://rozup.ir/up/vsdl/0/00000/ip-chun-and-ip-ching.jpg

ییپ چون و ییپ چینگ

 

زندكي نامه

ییپ من (به چینی: 葉問، پین‌یین: yè wèn)‏ (۱ اکتبر ۱۸۹۳ -۲ دسامبر ۱۹۷۲) اولین استاد (سی‌فو) هنرهای رزمی بود که وینگ‌چون کونگ‌فو را به طور عمومی آموزش داد. او شاگردان زیادی در هنگ کنگ داشت که هر کدام به نوبه خود استادان معروفی شدند، مشهورترین آنها بروس لی است.


http://rozup.ir/up/vsdl/0/00000/10905403_272100.jpg

بروس لی و سیفو یپ من

http://rozup.ir/up/vsdl/0/00000/wing%20ch.jpg

آی پی چون و سیفو یپ من

 

ایپ من، در تمام دوران زندگیش، قهرمان ”وینگ چان کونگ‌فو“ بود. شهرت امروز ”وینگ چان کونگ‌فو“ به دلیل احساس مسئولیتی بود که او در قبال پیشرفت این هنر داشت. ایپ من، اولین سیفوئی بود که مدرسه‌ای در این رشته افتتاح کرد که قابل دسترس برای عموم بود خیلی زود آموزش خود را زیر نظر استاد چان وا Chan Wan (اولین استاد از سه استاد وینگ چان که به تعلیم او پرداختند)، آغاز نمود. او آموزش خود را در سن نوجوانی، آغاز کرد. استان چان او را به‌عنوان جوان‌ترین و آخرین شاگردش پذیرفت. ایپ، زیر نظر استاد چان تا زمان مرگ استاد در سال ۱۹۰۵ آموزش دید، پس از آن، آموزش خود را با استاد ”ان جی چانگ سو“ Ng Cung So، یکی از شاگردان عالی چان ادامه داد. پس از گذشت بیش از دو سال تحصیل، ایپ، فتشان Fatshan را به قصد هنگ‌کنگ ترک و برای ادامه تحصیلات آکادمیک، در کالج سنت استفن St. Stephen در استنلی Stanley ثبت نام کرد. وقتی در کالج سنت استفن ثبت نام کرد.

 

http://rozup.ir/up/vsdl/0/00000/hokamming_school.gif

 

آشنایی با لی یونگ بیک

یکی از هم‌کلاسی‌های ییپ من که از تحصیل او در کونگ‌فو باخبر شده بود، به او جرأت داد تا با کونگ‌فوکار با سابقه‌ای که در قایقی در خلیج هنگ‌کنگ زندگی می‌کند، مبارزه کند. ایپ قبول کرد و در اسرع وقت به جستجوی او پرداخت و این مرد کهنه‌کار را به مبارزه طلبید. او نیز دعوت ایپ را پذیرفت و علی‌رغم شهرت زیاد ایپ به‌عنوان یک مبارز بی‌همتا، او را با مهارت شکست داد. ایپ بعد از این شکست، فهمید که این مرد، در واقع استاد لی یونگ بیک Leung Bik، نوه نخستین خاندان وینگ چان که به خودِ ”وینگ چان“ برمی‌گشت، بود. پس از مبارزه، لی یونگ، ایپ را به‌عنوان تنها شاگرد خویش در این هنر پذیرفت و سبب پیشرفت او در هنر وینگ چان، هم در زمینه تئوری، و هم تکنیکی، گشت. ایپ در سن ۲۴ سالگی به فتشان بازگشت و مقام فرماندهی پلیس گشت محلی نام هوی Nomhoi را برعهده گرفت. او برای سال‌های متوالی به‌عنوان مأمور اجرای قانون انجام وظیف کرد و در وقت‌های آزادش سبک وینگ چان را آموزش می‌داد، اما همواره برطبق سنت وینگ چان، آموزش‌هایش را به تعداد اندکی از دانش‌آموزان که با دقت گزینش شده بودند، محدود می‌کرد. ایپ به این روش خود ادامه داد تا این‌که چین در سال ۱۹۴۹ با انقلاب کمونیستی از پای درآمد.

-

http://rozup.ir/up/vsdl/0/00000/leung-bik.jpg

استاد لی یونگ بیک

-

انقلاب کمونیستی

در دوران انقلاب کمونیسم ایپ کشور چین را ترک کرد و به هنگ‌کنگ اشغال شده بریتانیائی بازگشت. ایپ در سن ۵۴ سالگی خانواده خویش را ترک و سرنوشت خود را در پناهگاهی کنار ساحل دریا جستجو کرد. وقتی تنها و بی‌چیز به هنگ‌کنگ رسید، با فقر شدیدی روبه‌رو شد، او مجبور شد که بلافاصله از مهارت‌های رزمی‌اش برای امرار معاش استفاده کند. ایپ تصمیم گرفت رسم محدودیت آموزش وینگ چان را که فقط برای تعداد اندکی از افراد گزینش شده میسر بود را زیر پا بگذارد و مدرسه ملی وینگ چان را در ساختمان اتحادیه برای کارگران رستوران افتتاح کند. اگرچه ایپ من، تکنیک‌ها و اصول تدریس خود را در هنگ‌کنگ پایه‌ریزی کرد، اما موفق شد همراه با آن، بذرهای یک هنر رزمی انقلابی را که با تلاش تعدادی از دانش‌آموختگان ایجاد کرده بود، به کشورهای سرتاسر دنیا توسعه دهد. با وجود این‌که ایپ من هرگز خارج از منطقه نفوذ چین آموزش نداد، شاگردانش روش وینگ چان را به سرتاسر جهان انتقال دادند. بروس لی یکی از آنها بود. در حوزه هنر رزمی وینگ چان، نسبت به سایر اساتید، از استاد بزرگ ایپ من، بسیار با احترام یاد می‌شود. او تا هنگام مرگش در سال ۱۹۷۲، یک استاد بی‌نظیر در این هنر بود.

-

http://rozup.ir/up/vsdl/0/00000/ip-man-image-570.jpg

-

ایپ من، بیشتر به سبب تحول و انتقال وینگ چان از یک سیستم رزمی نامفهوم (که تنها در چین شناخته شده بود)، به یک سبک کونگ‌فوی مشهور در سطح جهانی شهرت داشت که توسط هزاران نفر مطالعه شد.

 

jiu wan and yip bo and ching and ho luen and ip ching and ip man and ip-chun

http://rozup.ir/up/vsdl/0/00000/jiu-wan-and-yip-bo-and-ching-and-ho-luen-and-ip-ching-and-ip-man-and-ip-chun.jpg

http://wingchunipman.com/Images/IpMan_slide1.jpg

http://rozup.ir/up/vsdl/0/00000/5659fa66dde6da06_300x562.jpg

 

درباره : بیوگرافی , ییپ من ,


بازدید : 3130 | تاریخ : چهارشنبه 27 آذر 1392 زمان : 20:3 | نویسنده : جابر | نظرات ()
برچسب ها : زندكي نامه ییپ من (وینگ چون و سیفو یپ من) , وینگ چون و سیفو یپ من , سیفو یپ من , سیفو , یپ من , ايپ من , زندكي نامه ايپ من , زندكي نامه ايپ , استاد لی یونگ بیک , دنياي رزم , جی چانگ سو , Ng Cung So , آی پی چون , jiu wan and yip bo and ching and ho luen and ip ching and ip man and ip-chun , بروس لی و سیفو یپ من , بروس لی و ایپ من , بروس لی و یپ من , زندكي نامه ایپ من , زندكي نامه ییپ من , بیوگرافی ییپ من ,

خرید زمین در شمال (گیلان) با قیمت بسیار خوب

نمایی از زمین

http://s6.picofile.com/file/8233014034/IMG_20150516_17172.jpg

برای اطلاعات بیشتر بر روی تصویر کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین مطالب ارسالی

ارسال نظر برای این مطلب

این نظر توسط کاظم در تاریخ 1392/12/8 و 17:15 دقیقه ارسال شده است

خیلی دوست داشتم زیر دست استاد برجسته دنیای هنرهای زرمی ییپ من تعلیم ببینم.افسوس.بنده از طرفنداران وین هستم.


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی